Gabinety Okulistyczne  
   
 
Badania diagnostyczne
Nasi specjaliści
Gabinety konsultacyjne
Cennik
Rejestracja online
Kontakt
Projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013


Wzrost konkurencyjności Gabinetów Okulistycznych Sp. z o.o. poprzez wdrożenie innowacyjnych technologii w diagnostyce i leczeniu chorób oczu.


Beneficjent : Gabinety Okulistyczne Spółka z o.o. Lublin 20-716, ul.Spokojna 17/9


Koszt całkowity projektu 548 535,50 PLN
Dotacja EFRR 233 127,58 PLN

Celem projektu jest zakup nowoczesnych urządzeń diagnostyczno-zabiegowych, wykorzystywanych w postępowaniu w przypadku okulistycznych chorób cywilizacyjno-demograficznych. Te urządzenia to:

 • System Spectralis HRA+SOCT - czyli integralnie złączony system urządzeń, służących do całościowego badania siatkówki oka. W skład systemu wchodzą tomograf, angiografy fluoresceinowy i idocyjaninowy, komputer do prezentacji przechowywania danych, oprogramowanie i sprzęt pomocniczy. Dzięki systemowi Spectralis HRA+SOCT można zbadać w jednym badaniu wszystkie struktury siatkówki oka. Spectralis pozwoli na wczesne diagnozowanie takich chorób jak AMD, retinopatii, umożliwi zastosowanie najnowszej metody leczenia AMD, jaką jest metoda wstrzyknięć leków wewnątrzgałkowo lub będzie służył do zastosowania laseroterapii.

 • Ultrasonograf AVISO A/B wraz z sondą wysokiej częstotliwości UBM umożliwi wykonanie okulistycznego badania USG w projekcji A i B czyli także wzdłuż osi widzenia, służy do badania oczu z nieprzeziernymi ośrodkami optycznymi np. po krwotoku wewnątrzgałkowym, z zaawansowaną zaćmą, nieprzezierną rogówką lub z odwarstwieniem siatkówki z guzami oka. Sonda UBM służy do badania przedniego odcinka oka, pozwalając na dynamiczną ocenę warunków panujących w tym odcinku (ocena budowy kąta przesączania i warunków anatomicznych), co jest szczególnie ważne w ocenie pacjentów z jaskrą. Badanie pozwoli na wybór odpowiedniego leczenia przyczynowego i ocenę skutków tego leczenia.

 • Zakup sprzętu pozwolił rozszerzyć ofertę naszych usług dla pacjentów cierpiących na coraz powszechniejsze okulistyczne choroby związane z podeszłym wiekiem i rozwojem cywilizacji.


  Informacje na temat dotacji :

  LUBELSKA AGENCJA WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w Lublinie
  ul. Graniczna 4, 20-010 Lublin

  Telefony do punktu informacyjnego 081-46-23-831 lub 081-46-23-812.

  e-mail: lawp@lubelskie.pl
  www.lawp.lubelskie.pl

  Departament Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie
  www.rpo.lubelskie.pl

  PUNKT INFORMACYJNY
  Przyjdź: ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin

  Zadzwoń: 0 800 888 776 (Bezpłatna infolinia), 081 44 16 750

  Napisz: rpo @ lubelskie.pl, drr @lubelskie.pl